Yavuz Ağıralioğlu’ndan ses getirecek ikinci tur tahmini

Yavuz Ağıralioğlu’ndan ses getirecek ikinci tur tahmini
A+
A-

Türkiye, 14 Mayıs’ta sandık başına gitti. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde cumhurbaşkanlığında 50+1 oy alan aday çıkmayınca seçim ikinci tura kaldı. Seçim öncesi Millet İttifakı’nın önemli ortaklarından olan İYİ Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, sessizliğini bozdu.

14 Mayıs seçimleri öncesi İYİ Parti’nin Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını desteklemesi ile birlikte istifasını sunan 27’nci Dönem İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, CNN Türk’te yayınlanan programda önemli açıklamalarda bulundu. Uzunca zamandır siyasetin meclis kürsüsünde hassasiyet güderek siyaset yaptığını belirten Ağıralioğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Adaylık sürecinde her koordinatı gözlemleyerek siyaset yapmaya çalışıyorum. Hassasiyetlerimi milletle paylaşırken ben bedelini ödemeye göze aldığım bir karara mahkum oldum. Milleti doğru tahmin etmek lazım. Bu gerçeklere uygun bir hassasiyet gütmek gerekmektedir. Bu gördüğümüz tablonun ben en erken söyleyeniyim. Seçim sonucunu öngördüm.”

Yavuz Ağıralioğlu, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“CHP ile bizim siyasi beraberliğimizin içerisinde özgünlük korumak, farklılıklarımızı korumak ve bunlara göre bir istişare belirlenmesini istedim. Aslında ben sonuca geldiğimizde istişare değil dayatmanın olduğunu düşünmekteyim.

Masa diye kurduğumuz yerde Kemal Bey’in adaylık hevesi gibi gizli bir amacı daha olduğunu düşünmekteyim. Henüz milletin kendine ne oy vereceğimizi bilmediğimiz partilerin, masada eşit söz hakkı olmasının bu süreci yönetmeye değil dayatmaya yönelik olacağını söyledim.

“SİYASETİN DÜSTURUNU TAŞIYAN BİR DİL BENİMSEYELİM”
Bu şu demektir; 50’ye 50’nin 50+1 olarak yenmenin değil, siyasetin düsturunu taşıyan bir dil benimseyelim. Kazanacak aday hassasiyetimizi vurgulayım, biz de 60’dır, 65’dir diye konuşalım dedik. Seçim zamanı başımıza gelenleri bileceğimizi bildiğimiz olduk.

Bunca huzursuzluğa rağmen sandığa giden bir Türk milleti, ‘sandıktan ümidimi kesmiyorum, her şeye rağmen ben sandığı gidip beni yönetecek adamı seçiyorum’ demesi mükemmel. Defalarca dedim ki bizim milletimiz geçim derdiyle, vesaireyle ilgilenir ama defalarca dedim ki halkımızda büyük bir millet duygusu vardır.”

“KILIÇDAROĞLU, İKİNCİ TURU ALAMAZ”
Yavuz Ağıralioğlu, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turuna ilişkin olarak, “Kılıçdaroğlu, ikinci turu alamaz. Dokuz kere yenilmiş birinin onuncu maçına kimse gitmez.” dedi.

Kaynak: CNN Türk

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.