Ali Babacan: Biz olmasaydık CHP bu kadar oy alamazdı

Ali Babacan: Biz olmasaydık CHP bu kadar oy alamazdı
A+
A-

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 14 Mayıs’ta gerçekleşen seçimle ilgili, CHP’nin oyunu artırdıkları iddiasında bulundu.
Habertürk yayınında 14 Mayıs seçimiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan “81 ile teşkilatı olan 766 ilçede teşkilatı olan ve görülmemiş iktidar hazırlığı yapan partiden bahsediyoruz. İlk defa seçimlere girdik. Meseleye önceden bakış, planlama vardır. Önceden planlama bizim de CHP’nin de bir arada olmamız yönündeydi. Sonuçlara bakalım. DEVA adaylarının olduğu illerde tam + 15 milletvekili oluşmuş.Biz Kahramanmaraş’ta adayımız 2. sıradan seçime girdi. CHP’nin oyu yüzde 6.8 arttı. Gaziantep’te CHP’de yüzde 5 artmış. CHP 3 milletvekili çıkarttı. 3. sıradaki bizim adayımız.” dedi.

“BİZ OLMASAYDIK BU KADAR OY ALINMAZDI”
Babacan “Bizim adaylarımızın olduğu yerlerin tamamında CHP’nin ciddi oy artışı var. Biz olmasaydık bu kadar milletvekili çıkmazdı. Bu kadar oy da alamazdı. Kesinlikle hepsini hak ettik ve hepsi helal. İçimiz rahat. Biz sadece bakıyoruz. Bizim adaylarımız olduğu yerde artı oluşmuş mu, oluşmamış mı? Bingöl’de neredeyse üçe katlamış. Ankara 1. bölgede Sadullah Ergin Bey aday oldu. Kıyamet koptu. CHP’nin oyu yüzde 5,5 arttı, Çankaya’daki oyu yüzde 7,5 arttı. Mesela Siirt’te bizim il başkanımız Umut Bey 1. aday oldu. Yüzde 2.1’den 7.8’e çıkmış CHP. CHP 100 yıllık parti. Çok iyi simülasyonlar yapıyorlar. Tecrübeli siyasetçileri var.” ifadelerini kullandı.

“15 MİLLETVEKİLİ ANAMIZIN SÜTÜ GİBİ HELAL”
Babacan “Keşke kelimesi sevmediğim kelime. Bantı geri sarsak, tekrar aynı kararlar önümüze gelse yine aynı kararları verirdik. Herkesin fedakarlık ettiği ve herkesin kazandığı sonuç olsun dedik. CHP için kolay değildi. Onların listesinden partiler açısından da zor. Herkesin kazandığı bir sonuçtur bu. Bu birlikteliği yapmasaydık milletvekili sayımız daha az çıkacaktı. Ortak listelerle bu sayıya ulaştık. Herkes ayrı ayrı seçime girseydik herkesin daha az milletvekili çıkacaktı. Eleştiriler gerçek bilgiye sahip olunmadan yapılıyor, yüzeysel yapılıyor. Şanlıurfa’da arkadaşımızın aday olması CHP’nin oylarını yukarı itti. Diyarbakır’daki aday çok tecrübeli arkadaşımız. İkinci sıradaydı. Evet seçilemedi ama CHP’nin oyu yüzde 2’den 8’e çıktı. 1. sıradaki CHP’li aday kazandı. Bütün teşkilat olarak destek vermiş olduk. Bizlerin desteği ve kendi gayretleriyle CHP milletvekili çıkarmış oldu. 15 milletvekili anamızın sütü kadar helal ve hak ettiği sonuç. Çok ciddi gayret ortaya koyduk. Hazine’den 1 kuruş almamıza rağmen bant reklamına dünyanın parasını harcadık.” diye konuştu.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.