Görüşme sonrası Özdağ’dan ilk açıklama

Görüşme sonrası Özdağ’dan ilk açıklama
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimine sayılı gün kala lider görüşmeleri devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile bir araya geldi.

Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda kimi destekleyeceğini yarın saat 11.00’de düzenleyeceği basın toplantısıyla açıklayacak.

‘MUTABAKAT METNİNİ SUNDUM’

Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Özdağ, “Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçiliği zemininde kurulan Zafer Partisi’nin Genel Başkanı olarak, kuruluş ilkelerini koruma (Anayasa 1-4 Md. Ve 66 Md.) ve terörle etkin mücadele için gerekenlerin yapılması, 13 milyon sığınmacının geri dönmesinin sağlanması ile ilgili şartları içeren, Türkiye Cumhuriyetini daha ileri taşıma gayesiyle oluşturduğumuz mutabakat metnini, iş birliği esasları çerçevesinde CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na sundum. Millet ittifakı paydaşlarının onayını alması gerektiğini ifade etti. Kendisi, yarın saat 11.00’de yapacağım basın toplantısına kadar, Millet İttifakının umarım olumlu cevabını iletecek. Büyük Türk Milleti’ne arz ederim” dedi.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.