Kahramanmaraş ve Adana’da korkutan deprem!

Kahramanmaraş ve Adana’da korkutan deprem!
A+
A-

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin merkez üssü olan Kahramanmaraş sallanmaya devam ediyor. Bölgede bir deprem daha meydana geldi.

KAHRAMANMARAŞ 4.7 İLE SALLANDI
Saat 19.06’da Göksun ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD, depremin yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleştiğini belirtti.

KANDİLLİ: DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜ 4.4
Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4.4 olarak duyurdu. Sarsıntının merkez üssünün Kazandere-Göksun olduğunu belirten Kandilli, depremin yerin 5.4 kilometre derinliğinde meydana geldiğini kaydetti.

“OLUMSUZ BİR DURUM YOK”
AFAD Başkanı Yunus Sezer, Twitter’dan yaptığı açıklamada, olumsuz bir durum olmadığını belirtti. Sezer, şunları söyledi: “Kahramanmaraş ilimiz Göksun ilçesinde saat 19:06’da meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki artçı deprem sonrasında, an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarım.”

ADANA’DA 4.5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
Kahramanmaraş’ın ardından bir deprem de Adana’nın Saimbeyli ilçesinde meydana geldi. AFAD, saat 19.42’de gerçekleşen depremin büyüklüğünü 4.5, derinliğini 7 kilometre olarak duyurdu.

KANDİLLİ: ADANA DEPREMİNİN BÜYÜKLÜĞÜ 4.3
Kandilli Rasathanesi ise depremin merkez üssünün Topallar-Saimbeyli olduğunu belirtti. Depremin büyüklüğünü 4.3 olarak veren Kandilli, derinliğin 4.9 olduğunu duyurdu.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.