Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na milliyetçilik tepkisi

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na milliyetçilik tepkisi
A+
A-

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, İstanbul’un Beykoz ilçesinde vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Şimdi burada 70 bin kişi olduğuna göre bu akşam durmayacağız; akraba, eş, dost herkesi arıyor muyuz? Yarın akşam ben Beykoz’dan müjde bekliyorum.

Sevgili İstanbullular, sevgili Beykozlular sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Ahde vefanız, aşkınız için sizlere teşekkür ediyorum. Dayanışmanız için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Bu meydanda demokrasi kahramanlarını görüyorum. Bu meydanda 28 Mayıs akşamı sandıktan yükselecek gür sedayı görüyorum.

Bu coşkuyu asla kaybetmeyeceğiz değil mi? Tıpkı bugün bu meydana koştuğumuz gibi yarın da sandıklara koşuyor muyuz?

Hepimiz adımızı tarihe yazdıracağız. Yarın akşam öyle bir kazanacağız ki birliğimize dirliğimize uzanan kirli eller dışında kimse kaybetmeyecek. Öyle bir kazanacağız ki milli iradeye parmak sallayan hadsizler dışında, Kandil’den Türk siyasetini dizayn etmeye çalışanlar dışında hiç kimse üzülmeyecek.

Uğruna nice bedel ödediğimiz demokrasimiz kazanacak. İradesini meşru yollarla gösteren tüm seçmen kazanacak. İster CHP’ye ister HDP ister İyi Parti kim olursa olsun, yarın Cumhur İttifakı’na oy verecektir, ben buna inanıyorum.

Yurt dışında 2 milyon kişi oy kullandı, PKK onlara da saldırıyor. O torbalardan da gümbür gümbür Cumhur İttifakı çıkacak. Her zaman dükkanını “Bismillah” diyerek açan esnafımız da kazanacak. Gençlerimiz de kazanacak. Milli iradeye güvenen, ülkemiz için hayal kuran herkes 28 Mayıs seçimlerinden kazanmış olarak çıkacaktır.

Tüm kışkırtmalara rağmen sandığa gölge düşürmeyenler, hukuktan ayrılmayanlar sonuçtan bağımsız olarak bu seçimlerde muzaffer sayılacaktır.

“BU CAMBAZLIĞI BIRAK”

Bu sahtekarlar kadınlar kaybedecek diyor, kadınlar niye kaybedecek. 21 senedir bu ülkenin kadınları hiç kaybetti, hep kazandı Bay Kemal. Nur Serter ikna odalarında kızların başını açmaya çalıştı. Şimdi nerede Nur Serter yok. Bu sahtekarlığı bu cambazlığı bırak. Ne olduğunuzu biliyoruz. Biz kimsenin dışlanmadığı bir Türkiye’yi kurduk. Benim kızım kızlarım İmam Hatip okulunun kapısından çevrildiler. Ben kızımı bir arkadaşım müdür olduğu okula göndermek zorunda kaldım.

Beykoz’dan bu sefer rekor bekliyorum. Rekora hazır mıyız, sandıkları patlatmaya hazır mıyız? Beykoz 28 Mayıs’ta durmak yok yola devam diyor muyuz? 28 Mayıs’ta sandıkları patlatıyor muyuz? Bunun için son ana kadar çalışıyor muyuz. Beykoz maşallah yarına hazır.

Bay bay Kemal sen hukuk nedir bilmiyorsun. Senin parlamentoda sayın ne? 40 milletvekilini yüzde 1 oyu olanlara verdin. Biz Cumhur İttifakı olarak 323’le parlamentodayız. Senin yasal düzenleme yapma gücün var mı, yok. Kime geleceksin Cumhur İttifakı’na. Cumhur İttifakı sana ne diyecek hadi oradan! Önce sen parlamento hukukunu öğren.

İstanbul’la birlikte 81 ilimizin tamamına mührümüzü vurduk. Yavuz Sultan Köprüsü’nü kim yaptı? Bir de bunlara sorun ya Bay bay Kemal siz ne yaptınız? 4 yıldır bu Ekrem İstanbul’da belediye başkanı. Ne yaptı? CHP demek ne demektir çöp, çamur, çukur. Kemal efendi nerede Bodrum’da, nerde Van’da Seçim mitinginde. Sana ne Van’dan.

Kardeşlerim bunlar talimatı Kandil’den alıyor. Biz talimatı Allah’tan ve milletten alıyoruz. Aramızdaki fark bu. Cudi’de bu teröristleri inlerinde öldürdük mü, Gabar’da, Tendürek’te öldürdük.

Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizi Selo’nun talimatıyla öldürdüler mi? Ne diyor bay bay Kemal, Selo’nun çıkmasını istiyorsanız bana oy vereceksiniz diyor.

“SANA DELİKLİ KURUŞ VERMEZLER”

Herkesin hayatına dokunan nice işler yaptık. Bay bay Kemal sen bizim bayrak sevgimizle aşık atamazsın. Bay bay Kemal Kandil’den aldığı talimatla konuşuyor. Sen bayraksızlarla yürüyorsun. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Bay bay Kemal çıkmış şimdi milliyetçi olmuş. Öyle masa yumruklamakla milliyetçi olunmaz. Kandil’le Pensilvanya’yla kol kola girenlerden milliyetçi olmaz. Meydan meydan dolaşıp eli kanlı katillere özgürlük isteyenden de milliyetçi olmaz. Londra’dan 300 milyar dolar alacakmış. İnandınız mı? Sana delikli kuruş vermezler, delikli kuruş. Milliyetçilik eserle olur. Şu büyük şehirlerde ne yaptınız? İstanbul’da ne yaptınız, rezalet. Ankara’da ne yaptınız, İzmir’de, rezalet.

Milliyetçilik al yıldızlı bayrağa uzanan kirli elleri kırmakla olur. Milliyetçilik kendi kararlarını kendisi almakla olur. Biz Cumhur İttifakı olarak işte bunu yaptık, başardık. Türkiye Cumhuriyeti’nin şerefine leke sürdürmedik. Ne hak yedik, ne emperyalist güçlerin hakkımızı yemesine izin verdik. Milletimizin huzuruna yeni bir teklifle çıkıyoruz. Bunun adı ne, Türkiye Yüzyılı.

“RADİKAL TİPLERİN OYUNCAĞI HALİNE DÖNÜŞTÜ”

Doğal gazı ücretsiz almaya başladınız mı? Daha çok koşturacak daha fazla ter dökeceğiz. Gençlerimize yönelik daha çok proje üreteceğiz. Depremzedemizin yarasını daha hızlı saracağız. Sizlerin desteği ve duasıyla yapacağım. Gizlimiz saklımız yok. Kapalı kapılar ardında verilen sözler yok. Sadece samimiyet var.

Kaset kumpasıyla, 99 yıllık partiyi 3 ayda talan ettiler. Radikal tiplerin oyuncağı haline dönüştü. Batan geminin malları gibi her gelen CHP’den bir şey alıyor. 6 benzemezi bir araya getirerek Halil İbrahim sofrası kurdu. Fakat bu masanın bizzat ortağı tarafından bir kumar masası olduğu söylendi. Yaklaşık 40 vekili cebe koyarak masadan kalktılar. 6’yla başlayıp 11’e çıkan kumar masasının tek kaybedeni CHP’dir.

“5 YIL DAHA BU GÖREVE TALİBİZ”

Erdoğan bu ülkenin başında olduğu sürece siz bunların hiçbirini yapamazsınız. Kandil’i de bunların başına çökerteceğiz. Yarın sandıklara gittiğimizde bunların hesabını soracağız. Siyaset millet için milletle beraber yapıldığında anlamlıdır. Sandıkta verilen her oyu kutlu bir emanet olarak gördük. Ne terör örgütlerinin ne de Türkiye düşmanı odakların bu emaneti gasbetmesine izin vermedik. Gece gündüz demeden çalıştık.

Yarın çok hayati bir karar vereceğiz. 5 yıl daha bu göreve talibiz. Son 21 yıldır milletimiz bize emanetti. Yarın biz de millete emanetiz.

“SANDIK BAŞINDA BULUNALIM”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından da sandık mesajını yineleyerek bir paylaşım yaptı.

“Değerli dava ve yol arkadaşlarım! 14 Mayıs’ta olduğu gibi yarın da sabahın erken saatlerinde, en geç 06.30’da sandık başında bulunalım. Ülkemizin geleceğine, aziz milletimizin iradesine, demokrasimizin namusu sandıklara hep birlikte sıkı sıkıya sahip çıkalım. Emekleriniz ve fedakârlıklarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Allah yâr ve yardımcımız olsun.”

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.