MHP’li Feti Yıldız: Kılıçdaroğlu’na dava açılabilir

MHP’li Feti Yıldız: Kılıçdaroğlu’na dava açılabilir
A+
A-

MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı olarak yeniden seçildiği, Yedili Koalisyon’un adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yeniden kaybettiği 28 Mayıs seçimlerinin ardından Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kalktığını söyledi.

KILIÇDAROĞLU’NUN DOSYASI KABARIK

Sosyal medya hesabından 3 farklı paylaşımda bulunan Feti Yıldız, milletvekillerinin 2 Haziran’da yemin edeceklerini Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletvekili olmadığı için dokunulmazlığının olmadığını hatırlatarak, “Hakkında düzenlenmiş Fezlekeler anayasa ve adalet Komisyonu raflarında bekliyor. Cumhuriyet başsavcılıkları, hakaret, tehdit, iftira, suç ve suçluyu övmek, adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs, kurul halinde çalışan kamu görevlilerine, görevinden dolayı hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, terör örgütü propagandası gibi çeşitli suçlardan hazırlanmış” dedi.

Yıldız, Kılıçdaroğlu’nun hakkında hazırlanan 28 fezleke olduğunu ve bu dosyaların iddianameye dönüştürülerek Kılıçdaroğlu hakkında kamu davasının açılabileceğini söyledi. Yıldız, “Daha önce açılmış ancak dokunulmazlık nedeniyle durdurulan davalar kaldığı yerden devam eder. Anayasanın 83/2. maddesinde yer alan yasama dokunulmazlığı bir “muhakeme engeli”dir. Dokunulmazlık kalkınca muhakeme engeli de kendiliğinden ortadan kalkar” ifadelerini kullandı.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.