Eylül Öztürk’ten yürek dağlayan itiraf

Eylül Öztürk’ten yürek dağlayan itiraf
A+
A-

Sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk, Gökay Kalaycıoğlu ile 360 derece programına konuk oldu. Haberler.com’un haberine göre; Anne ve babasını narsist insanlar olduğunu ve yıllardır görüşmediklerini söyledi. Ailesiyle yaşadıklarını anlatan Öztürk, “18 yaşında beni evden kovdular. Ben nasıl anne olunmayacağını annemden öğrendim. Ben görüşmek istedim ama onlar istemedi” dedi.

“AİLEMDEN PSİKOLOJİK VE FİZİKSEL ŞİDDET GÖRDÜM”

Ailesi hakkında samimi açıklamalar yapan Öztürk şunları söyledi:

Annem öğretmendi onun görevi için kardeşimle beni alarak Belçika’ya götürdü. Biz 5 sene orada yaşadık babam da işi gereği Türkiye’de kaldı. Ailemden psikolojik ve fiziksel şiddet gördüm. Yaşadığım zaman bunu anlamamıştım ama sonrasında yaşadığı psikolojik sıkıntılardan dolayı yaşadıklarımı anladım. Ben kendimi bildim bileli psikoloğa hep ihtiyaç duydum. Kendimi hayata yenik hissettim. Hayata karşı hep tedirgin biriydim. Büyüyünce yaşadığım sorunların çocukluğumdan geldiğini anladım. Narsist bir aile tarafından büyütüldüm.

“AİLEMİN ŞİDDETİNE KARŞILIK VERDİM”

Babamla hiç iletişim yoktu. Birbirimize ‘merhaba’ bile demedik. Anne ve babam her şeyi bana yaptı. İkisi de hayatta ama biz görüşmüyoruz. İletişim kurmayı çok denedim ama olmadı. Hayatım boyunca aile olmanın mücadelesi verdim. Narsistler tedaviyi reddediyor, duyguyu anlamıyorlar. 18 yaşında evden kovuldum. Ailem bana ‘iş bul’ dedi. Benim yaşamak istediğim hayat onlara uymadı, o yüzden de beni evde istemediler. Ben arkadaşlarımla zaman geçirmeyi istedim hep. Maddi olarak bir sıkıntı yaşamadık hiç. Beni oyalamak için işe girmemi ve yaşamak istediğim hayatı yaşamamamı istediler. Bana bakmak istemediler. 16-17 yaşında ailemin şiddetine karşılık vermeye başlayınca şiddet bitti. Yaşadıklarımdan sonra senelerce terapi aldım. Yaşadıklarımın bir çocuk istismarı olduğunu yıllar sonra anladım.

“NASIL ANNE OLUNMAYACAĞINI ANNEMDEN ÖĞRENDİM”

Ben nasıl anne olunmayacağını annemden öğrendim. Yaşadığım şeyler bugün benim başarımı getirdi. Bugün bana ‘Başarılı mı olmak isterdin yoksa mutlu bir ailede yaşamayı mı?’ deseler her şeyi elimin tersiyle iter ve mutlu bir aileyi tercih ederdim. Başarımdan dolayı aldığım tüm ödüllerin altında acı ve sevilme isteği var.

“GECE ÇALIŞIP GÜNDÜZ OKULA GİTTİM”

Üniversite zamanında evden kovulduğum için gece çalışıp gündüz de okula gidiyordum. Sabaha kadar gece kulüplerinde fotoğrafçılık yapıp stant hostesliği yaptım. Ailemin maddi durumu iyi olduğu için de bana hiçbir burs çıkmadı. 18 yaşında gece kulüplerinde çalışmaya başlayınca bir sürü pislik gördüm ama ben hiç kötü bir şeye bulaşmadım. Beni kurtaracak bir ailem olmadığı için başımın çaresine baktım.

“ANNEM TORUNLARINI GÖRMEYE GELMEDİ”

Aileme söylemek istediğim hiçbir şey yok. Onların kendi doğruları bu. Bunu isteyerek mi yapıyorlar dersen hayır. Bu bir hastalık. Kişinin kendisine bir şey olmuyor ama etrafındaki mahvediyor. İlk çocuğumu gördüler ama ikinci çocuğumu görmediler. Ben annemi arayarak gelmelerini istedim ama gelmediler.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.