TFF’de başkan yeniden Mehmet Büyükekşi oldu

TFF’de başkan yeniden Mehmet Büyükekşi oldu
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Seçimli Genel Kuruluna tek aday olarak giren Mehmet Büyükekşi, 191 delegenin 169’unun oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Bugün Ankara’da düzenlenen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda başkan tek aday olarak seçime giren Mehmet Büyükekşi oldu. Seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Mehmet Büyükekşi, yeniden başkanlığa seçildi.

TFF’deki seçimde 191 delege oy kullandı. Mehmet Büyükekşi, bu oyların 169 tanesini aldı. 22 oy ise geçersiz sayıldı.

Genel kurul toplantısı, 202 delegenin imzasıyla açıldı. Divan başkanlığına, Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Adana Demirspor’un başkanı Murat Sancak seçildi.

1-013.jpg

Genel kurula Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, FIFA, UEFA temsilcileri, kulüp başkan ve yöneticileri ile delegeler katıldı. Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan ile Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş de kongrede yer aldı.

YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Büyükekşi’nin Yönetim Kurulu listesi şu şekilde:

İbrahim Burkay, Yusuf Günay, Yalçın Orhan, Alkın Kalkavan, Hamit Altıntop, Müslüm Özmen, Volkan Can, Ali Düşmez, Erman Kalkandelen, Ramazan Üçdan, Ruşen Çetin, Mustafa Eröğüt, Şafak Müderrisgil, Haluk Kalyoncu.
Öte yandan denetleme kurulu asil üye listesinde ise İsmail Gerçek, İrfan Karakaş, Osman Arslan, Selim Doğan ve Ali Koray Büyükasar yer aldı.

YEDEK LİSTE

Talat Papatya, İdil Karademirlidağ Suher, Fuat Guguloğlu, Murat Şahin, Özen Kuzu, Habil Yazıcı, Abdullah Altınkum, Cengiz Erdem, Süleyman Kocasert, Cem Gün, İbrahim Gökhan Kasapoğlu, Şevket Çelik, M. Taha Güvendi, Remzi Ay.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.