Galatasaray’ın stadyumunun adı değişiyor!

Galatasaray’ın stadyumunun adı değişiyor!
A+
A-

Galatasaray’da Burak Elmas döneminde başkan yardımcılığı görevini yürüten Hukukçu Rezan Epözdemir, sarı-kırmızılı kulübe sürpriz bir sponsorluk teklifinde bulundu.

Rezan Epözdemir, 12 Kasım 2021 tarihli mevcut stat isim sponsorluğu anlaşmasındaki bedellerin yüzde 30 artırılmış halini noter onaylı bir teklif ile kulübe tebliğ etti.

galatasarayin-stadinin-adi-nedir.jpg
Nef Stadyumu

GALATASARAY’IN STADININ ADI DEĞİŞİYOR

2023-24, 2024-25, 2025-26 sezonlarını kapsayan hali hazırda Nef ile yapılan anlaşmadaki sponsorluk bedellerinin yüzde 30 artırılarak toplamda 214 milyon 500 bin TL ödemeyi teklif eden Epözdemir, stat isim sponsorluğuyla ilgili bir talebinin olmadığını belirterek stadın adının ‘Ali Sami Yen Stadyumu’ olarak değiştirilmesini teklif etti.

STAT İSMİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ TEKLİFİ, BAŞKANLIĞA SUNULDU

Galatasaray’ın eğitim ve kültür kurumu olduğuna dikkat çeken Rezan Epözdemir, “Galatasaray, kökleri, sosyalleşme süreci ve değer yargılarıyla Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüdür. İşbu sebeple Galatasaray’ın mabedi olan stadımıza en fazla yakışan isim, kulübümüzün kurucusu olan Ali Sami Yen ismidir” ifadelerini kullanırken ilgili teklif, noter onaylı olarak cuma günü itibarıyla kulübe ve bilgi amaçlı olarak Galatasaray Divan Kurulu Başkanlığı’na tebliğ edildi.

rezan-epozdemirin-meslegi-nedir.jpg
Rezan Epözdemir

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.