Emekli ikramiyeleri hesaplara ne zaman yatacak?

Emekli ikramiyeleri hesaplara ne zaman yatacak?
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde başlayan Kabine Toplantısı sona erdi.

2 saat 15 dakika süren toplantı sonrası, Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarih vererek açıkladı! Emekli ikramiyeleri hesaplara ne zaman yatacak?

ASGARİ ÜCRET

Erdoğan, “1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olan asgari ücret net 17.200 lira olarak belirlendi. Böylece bir önceki döneme göre net asgari ücret artış oranı %49, 2023 Ocak dönemine göre artış oranı ise %100 olarak gerçekleşti.” ifadelerini kullandı.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Memurlarımızın maaşlarını söz verdiğimiz üzere Temmuz 2023’te en düşük 22.000 liraya Ocak 2024 itibariyle de 33 bin liraya çıkardık.” dedi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI

7 dönem Toplu sözleşme görüşmelerinde genele ilişkin oransal zam dışında 11 hizmet kolunun tamamında mutabakat sağlandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “En düşük emekli aylıklarında Ocak 2023 tarihine kıyasla net %82 artışa gittik.” şeklinde konuştu.

İKRAMİYELER NE ZAMAN HESAPLARA YATACAK?

Erdoğan, “2023 yılı Ekim ayında emeklilerimizin tamamına bir defaya mahsus olmak üzere beşer bin lira ödedik. Ramazan ve Kurban bayramlarında Ödediğimiz emekli ikramiyesi 2024 yılı itibariyle %50 artışla 3.000 liraya çıktı.

Kurban Bayramı ikramiyesini 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırıyoruz. Böylece tek kalemde emeklerimize toplam 42 milyar tutarında bir ödeme yapmış olacağız.

Kamu bankalarımızın öncülüğünde emeklilerimizi ödenen promosyon tutarlarının yükseltilmesini temin ettik.” ifadelerini kullandı.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.