Tuğrul Türkeş’ten Sinan Ateş açıklaması

Tuğrul Türkeş’ten Sinan Ateş açıklaması
A+
A-

AK Parti İstanbul Milletvekili Tuğrul Türkeş, babası Alparslan Türkeş’in kurduğu Milliyetçi Hareket Partisi’nin Sinan Ateş suikastıyla özdeşleştirmenin hatalı olduğunu söyledi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Tuğrul Türkeş, 1 Temmuz’da görülecek olan Sinan Ateş davası öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Türkeş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu vicdani bir sorumluluktur” diyerek başladığı ifadesinde, babası Alparslan Türkeş’in kurduğu Milliyetçi Hareket Partisi’ni (MHP) böyle bir suçla ve suçlularla özdeşleştirmenin doğru olmadığını vurguladı. Türkeş, suikast davasının ideolojik bir tarafının olmadığını ve bu konudan siyasi rant elde etmek isteyenlerin bulunmadığını belirtti.

Türkeş, daha önce kaleme aldığı ‘Azgın Milliyetçilik’ başlıklı yazısına da atıfta bulunarak, hukukun üstünlüğünü ve adaleti vurguladı. Ülkücü hareketin bu tür suçlardan uzak durması gerektiğini dile getirdi ve Türkiye’nin muasir bir hukuk sistemiyle refah seviyesine ulaşabileceğini savundu.

Ayrıca Türkeş, MHP’nin suçlarla özdeşleştirilmemesi gerektiğini, asıl eleştirilmesi gerekenin ise işleyişinde sorun yaşanan hukuk sistemimiz ve bu sürece katkı sağlayanlar olduğunu ifade etti. Cumhur İttifakı’nın ve yöneticilerinin bu tür suç organizasyonlarından ayrı tutulması gerektiğini de vurgulayan Türkeş, adli sürecin adil bir şekilde işlemesi gerektiğini söyledi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Tuğrul Türkeş’in açıklaması şöyle:

”BU AÇIKLAMA VİCDANİ BİR SORUMLULUKTUR

Sinan Ateş cinayetinin üzerinden bir buçuk yıl geçti. Bu süre içerisinde bütün üzüntüme rağmen konuşmamaya ve hiçbir yorum yapmamaya özen gösterdim. Taraflar ve hatta hiçbir tarafta yer almayanlar bile aile ziyaretinden kanal gezmeye kadar her fırsatı değerlendirmeye çaba sarf etmekteler. 01 Temmuz 2024 günü bu dava nihayet eksikleri ve olmayanları ile birlikte görülmeye başlıyor.

Gelinen nokta itibarı ile durum aşağıdaki gibidir.

1- Sinan Ateş 30 Aralık 2022 Cuma günü bir suikast sonucu katledilmiş, ardında gözü yaşlı bir eş ve baba hasretiyle büyüyecek olan iki yetim çocuk bırakmıştır. 2- Bu konu ağır cezalık adi bir suçtur.

3- Bu konunun ideolojik bir tarafı bulunmamaktadır.

4 Bu konudan istifade etmek isteyen tarafların da ideolojik bir yanı bulunmamaktadır.

5- 01 Temmuz 2024 de başlayacak olan duruşmaya kalabalık olarak gelmek isteyenlerin de; onları oraya sokmak istemeyeceklerin de ideolojik bir yanı yoktur.

6- 17 Ocak 2021 de o günlerde yaşananlardan endişe duyarak kaleme aldığım AZGIN MİLLİYETÇİLİK yazım tam da bu yaşananları görerek dünyada ve ülkemizdeki bu kötü gidişata dikkat çekmek ve bir nebze engel olmaya gayret etmekti.

7- Keza birçok konuşmada hukukun üstünlüğünün ve hukuka bağlı kalmanın önemini vurguladım.
Muasir ve refah seviyesi yüksek bir Türkiye’nin; yani milliyetçilerin arzu ettiği, etmesi gerektiği ve ulaşmak isteyeceği hedefin; dolayısıyla “ÜLKÜ” nün bu yoldan sağlanabileceğini dile getirdim.

8- Bugün her türlü sıfatı bir yana bırakarak sade bir Türk Vatandaşı ve Türk Milliyetçisi olarak aşağıdaki hususlara dikkat çekmek istiyorum;

A- Türk milliyetçiliği bu meselenin bir tarafı ve/veya paydaşı değildir.

B- Milliyetçi Hareket Partisi (Babamın Partisi) böyle bir suçla ve onu işleyen bireysel suçlularla özdeşleştirilemez.

C- Kantara çıkartılmak istenen Türk Milliyetçiliği ve MHP kurumsal kimliği değil; ağır işleyen hukuk sistemimiz ve ona köstek olanlar olmalıdır.

D- Keza Cumhur İttifakı ve onun değerli yöneticileri de bu kirli suç organizasyonlarından varestedir.

E- Bu kargaşadan muhalefete de ekmek çıkmaz. Bırakın adi suçlular hak ettikleri şekilde yargılansınlar.

01 Temmuz 2024 günü bu davayı bahane ederek ülkeyi karıştırmak isteyenlere, siyaset üretmedikleri için kaostan medet uman tükenmiş siyasetçilere, ideolojiden uzak ama kendini ideolojik göstermek isteyen gangsterlere, ülkenin yönetimine çomak sokma heveslilerine duyurulur.”

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.